I Ogólnopolski Mikołajkowy Puchar Sprintu w pływaniu w Parku Wodnym

17 grudnia 2015
Po raz pierwszy w Ostrołęce odbył się w ubiegłą sobotę ogólnopolski mikołajkowy puchar sprintu w hawajskim klimacie i z olimpijskimi gwiazdami pływania. Impreza poprzedzona była wyścigami, w których udział wzięły dzieci z ostrołęckich szkół.
Wielkie pływackie wydarzenie sportowe pn. "I Ogólnopolski Mikołajkowy Puchar Sprintu w pływaniu z Olimpijskimi Gwiazdami Sportu w hawajskim klimacie" przyciągnęło blisko 300 zawodników z 21 klubów pływackich z całej Polski. Organizatorem i pomysłodawcą imprezy był Klub Sportowy Ostrołęckie Stowarzyszenie Pływackie "Squatina", Maja i Leszek Bieżuńscy, a współorganizatorem Park Wodny "Aquarium" w Ostrołęce. Fantastyczna oprawa, pięknie przystrojony basen tworzący hawajski klimat, kolorowe, pełne trybuny, zawodnicy poprzebierani w hawajskie stroje, ścianki sponsorskie, podium z herbem Ostrołęki, sprawna organizacja i co najważniejsze bardzo wysoki poziom sportowy towarzyszyły wszystkim zawodnikom oraz wspaniałej publiczności.

Celami głównymi imprezy była promocja Ostrołęki i Parku Wodnego "Aquarium", integracja środowisk pływackich, promocja najzdrowszej dyscypliny sportowej - pływania.

Gwiazdami pucharu sprintu były najlepsze, najszybsze polskie pływaczki: Alicja Tchórz, Anna Dowgiert i Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk. Olimpijki zaprezentowały piękny pokaz startów, stylów i trików pływackich. Rozchwytywane przez uczestników pozowały do wspólnych zdjęć, dzieliły się autografami i dekorowały zwycięzców wyścigów.
Ostrołękę reprezentowały dwa kluby pływackie: UKS "Piątka" i gospodarz zawodów KS OSP "Squatina". Gwiazdą i zdecydowanie najlepszą zawodniczką zawodów została Maria Murawska ze "Squatiny", która zdobyła cztery złote medale w czterech konkurencjach. Ustanawiając nowe rekordy życiowe Marysia poprawiała poprzednie życiówki się nawet o 2 sekundy, co potwierdza, że należy do najlepszych pływaczek w Polsce z rocznika 2003.

Kamil Szporak został drugim złotym medalistą "Squatiny" na 50 m stylem klasycznym. W pozostałych trzech startach zajmował czwarte miejsca, wszystkie z rekordami życiowymi. Brązowy medal na 50 m stylem motylkowym zdobył Maciej Romanowski. Klub "Squatina" reprezentowali: Maria Murawska, Martyna Werpachowska, Maja Obrębska, Maja Wołosz, Patrycja Marcińczyk, Weronika Jankowska, Klara Radecka, Natalia Nowicka, Filip Radecki, Kamil Szporak, Maciej Romanowski, Mateusz Jankowski, Antek Wawrzyński i Kuba Bieżuński. Wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze w większości ustanawiając znakomite rekordy życiowe. W klasyfikacji medalowej wygrała Polonia Warszawa, drugie miejsce uzyskał MUKP Warszawianka, klub "Squatina" zajął trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej.

Organizatorzy dziękują serdecznie partnerom, sponsorom, rodzicom, dzieciom oraz wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tak pięknej i wyjątkowej imprezy pływackiej w Ostrołęce. Szczególne podziękowania dla prezydenta miasta Janusza Kotowskiego i jego zastępców Grzegorza Płochy i Pawła Stańczyka oraz sponsorów H2O Shop, serwisu "Sport", "Cukieterii" i firmy Meble Olver.

- W pierwszej kolejności dziękuję prezesowi Leszkowi Bieżuńskiemu, wspaniałemu mężowi, za profesjonalny debiut spikerski oraz mojej siostrze Oldze Kuriacie za wspaniałe projekty banerów, dyplomów i certyfikatów - mówi Maja Bieżuńska, organizatorka imprezy. - Wielkie podziękowania dla wszystkich dzieci i rodziców z Klubu sportowego Ostrołęckie Stowarzyszenie Pływackie "Squatina" za pomoc w udekorowaniu pływalni. Ponadto dziękuję p.o. dyrektora pływalni Robertowi Brzósko, kierownikowi Dariuszowi Korzenieckiemu, wspaniałym kucharkom i obsłudze w restauracji "Nemo" w Parku Wodnym "Aquarium" oraz firmie Meditrans na czele z Mirosławem Dąbkowskim za zabezpieczenie medyczne imprezy.
Gościem specjalnym imprezy był Wojciech Dudkowski z zespołem "Droga na Ostrołękę". Organizatorzy zapewniają, że myślą już o drugiej edycji tego wspaniałego przedsięwzięcia. Wyniki zawodów dostępne są na stronach www.megatiming.pl.

O zawodach informowała m.in. Telewizja Polska w "Kurierze Mazowieckim". TVP Warszawa zapowiedziała także emisję materiału z ostrołęckich zawodów we wtorek 15 grudnia br. o godz. 21.45 w podsumowaniu sportowym dnia.